Opatření vlády – uzavření škol

Vážení rodiče,

na základě jednání Bezpečnostní rady státu vydalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky dne 10. 3. 2020 Mimořádné opatření, Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, na základě kterého se:

Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020:

  • osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělání ve školách a školských zařízení podle zákona č. 561/20004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů,
  • osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Opatření se zaměřuje na všechny osoby organizující vzdělávání podle shora uvedených zákonů. Toto Mimořádné opatření je platné do jeho odvolání.

Z tohoto důvodu bude základní škola uzavřena, školní stravování také. Budeme s Vámi komunikovat mailem, telefonicky a veškeré informace najdete na webu školy. Žáci dostali na následující dny úkoly domů. V příštím týdnu se na webu objeví úkoly další.

Věříme, že vzniklou složitou situaci zvládneme. Prosíme rodiče žáků, aby poslali zprávu se jménem svého dítěte na mail školy: zs.slatina@post.cz, abychom mohli být i v mailovém spojení.

Děkujeme za vstřícnost

10. 3. 2020                                                                          Mgr. Michaela Zezulová                                                                                                             ředitelka školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Varecha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.