PROSINEC V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Ani jsme se nenadáli a přesunuli jsme se do adventního času – času pohádek. Abychom si připomněli vánoční tradice a pohádky, vyzdobili jsme si třídu a navodili vánoční, pohádkovou atmosféru.
Na začátku měsíce jsme si zaskotačili při „čertím zlobení”, přinesli jsme si „barborku”, navštívili jsme muzeum v Příboře s programem „Vánoce starých časů”.
Celý prosinec jsme si povídali o vánocích, vánočních tradicích – děti zdobily stromeček, pekly cukroví, poslouchaly pohádky a vánoční koledy. Některé koledy jsme se také naučili. Užili jsme si trochu sněhu.
Předvánoční čas jsme zakončili promítáním vánoční pohádky v místním kině a dopoledním „štědrým dnem” u stromečku. Každé dítě zde nalezlo také balíček s drobným dárečkem a dobrotami.
Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese. Společně jsme jim zanesli suchý chleba, kaštany a jablíčka.
Děkujeme všem rodičům, prarodičům a přátelům školy za pomoc, podporu a toleranci při vytváření klidného a harmonického prostředí pro naše nejmenší.

Přejeme všem krásné a pokojné Vánoce, v novém roce roce plno zdraví, elánu a optimismu.

Více foto