OTEVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Milí rodiče,

v pondělí 25. 5. 2020 otevřeme mateřskou i základní školu.

Otevření školky se řídí manuálem MŠMT, který v podrobné formě naleznete na stránkách ministerstva školství.

Zde souhrn nejdůležitějších informací:

• Příchod do školky se řídí obecnými pravidly chování stanovenými krizovým opatřením (roušky, odstup 2 m od sebe, atd.ú).
  • Rodiče se zbytečně neshromažďují před budovou školy.
  • V prostorách školky se rodiče pohybují v roušce.
  • Po přezutí a převlečení si dítě důkladně umyje ruce vodou a tekutým mýdlem, pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků covid-19 umístíme jej do samostatné místnosti, změříme mu teplotu bezkontaktním teploměrem a kontaktujeme zákonné zástupce, aby si dítě okamžitě vyzvedli. O podezření budeme informovat Hygienickou stanici v Novém Jičíně.
  • Děti i pedagogičtí pracovníci mateřské školy v prostorách školy nebudou nosit roušky.
  • Pedagogičtí pracovníci budou co nejvíce organizovat aktivity na školní zahradě.
  • Prostor školky i školy se řídí souborem hygienických a provozních podmínek, které jsou zveřejněny v manuálu MŠMT.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům covid-19 nesmí vstoupit do školy.
  • Školní stravování se řídí dalšími hygienickými pravidly zpracovanými v manuálu MŠMT.
  • Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce dítěte prohlášení, které je možné podepsat před vstupem do školy (tj. písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví, a písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění).
  • Čestné prohlášení a vymezení rizikových skupin naleznete v příloze.

PŘÍLOHA – ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ ZDE